داغ‌ترین‌ها

طلاق میلیاردی آقا و خانم معروف یادداشت جالب پرستو صالحی در تعریف مادرش طرز تهیه ویفر رنگارنگ خوشمزه با دستور تهیه خانگی تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در ۳ شهریور راز خوشمزگی ترشی کلم قرمز رستوران ها اشتباهی که کیک و شیرینی شما رو خراب میکنه درگذشت چهره های مشهور ایرانی در ۳۰ مرداد تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در ۱ شهریور تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در ۳۱ مرداد چهره های متولد و درگذشته در ۲ شهریور تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در ۲۲ مرداد دل نوشته بازیگر مشهور در فراق ۱۴ ساله پدرش تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در ۲۱ مرداد تولد چهره های مشهور ایرانی در ۲۰ مرداد چهره های متولد و درگذشته در ۱۹ مرداد تولد چهره های مشهور ایرانی در ۱۸ مرداد تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در ۱۷ مرداد تولد و درگذشت سلبریتی های ایرانی در ۱۶ مرداد تولد چهره های مشهور ایرانی در ۱۵ مرداد تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در ۱۴ مرداد

0

راهی برای رفع سریع گرفتگی توالت

  • کد خبر : 23816
  • ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۶:۴۹
راهی برای رفع سریع گرفتگی توالت

راه و روش های خانگی برای رفع گرفتگی توالت مسدود شدن توالت فرنگی و توالت های ایرانی یکی از اتفاق هایی می باشد که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آید. بسیاری از افراد در چنین مواقعی نمی توانند خودشان لوله ی توالت منزل شان را باز کنند و از افراد متخصص در زمینه لوله بازکنی و… […]

راه و روش های خانگی برای رفع گرفتگی توالت

مسدود شدن توالت فرنگی و توالت های ایرانی یکی از اتفاق هایی می باشد که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آید. بسیاری از افراد در چنین مواقعی نمی توانند خودشان لوله ی توالت منزل شان را باز کنند و از افراد متخصص در زمینه لوله بازکنی و… کمک می گیرند. روش های برای از بین بردن گرفتگی ها و خلاص شدن از شر گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی وجود دارد که با استفاده از آنها به راحتی می توانید خودتان گرفتگی توالت را برطرف کنید.

گرفتگی توالت

علت های عمده گرفتگی توالت

مسدود شدن توالت ایرانی و فرنگی به دلیل عوامل مختلفی همچون مدفوع، سلفون، حوله کاغذی، مو و پد بهداشتی و… ایجاد میشود.

روش هایی برای خلاص شدن از شر گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی

برای خلاص شدن از شر گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی روش های زیر کارآمد است:

مایع ظرف شویی

برای باز کردن توالت فرنگی بدون لوله بازکن، می توانید از مایع ظرف شویی استفاده کنید تا  بقایای باقی مانده راحت تر به پایین سر بخورد. حدود نصف فنجان مایع ظرفشویی را داخل توالت فرنگی بریزید. اگرمایع ظرفشویی ندارید، یک صابون را به تکه های کوچک خرد کنید و تکه ها را داخل توالت بریزید.

مایع ظرفشویی

فنر لوله بازکن

برای از بین بردن گرفتگی توالت و لوله های فاضلاب می توانید از فنر لوله بازکن استفاده نمایید. اگر توالت شما با مو و نوار بهداشتی و … گرفته باشد، باید یا این موارد از لوله توالت خارج شوند و یا به وسیله ی فنرهای مخصوص به سمت جلو و فاضلاب هدایت شوند.

بیشتر بخوانید
وسایلی که درست ضدعفونی نمیکنید!

استفاده از آویز لباس

برای رفع گرفتگی توالت فرنگی به آویز لباس نیاز دارید. گیره آویز لباس را به خوبی باز کرده و سر آن را شبیه قلاب کنید و با یک تکه پارچه محکم بپوشانید و به داخل لوله فاضلاب بفرستید و آن را به جهات مختلف به دیواره لوله فاضلاب منتقل کنید. تکه پارچه را باید محکم ببندید تا پارچه از سیم جدا نشود و داخل لوله گیر نکند. با سیم چند ضربه به لوله  توالت بزنید.

سپس شیر آب را با فشار زیاد باز کنید یا فلاش مخزن یا سیفون را بزنید تا گرفتگی توالت فرنگی را از بین ببرد. این روش مانند روش استفاده از فنر است. 

آویز لباس

آب گرم

اگر مایع ظرفشویی به تنهایی کاری از پیش نبرد، افزودن آب گرم ممکن است کمک کننده باشد. یک سطل را با آب گرم پر کنید (آب جوش ممکن است باعث ترک خوردن توالت چینی شود) و داخل توالت بریزید. نیروی آب می تواند بقایایی که باعث انسداد می شود را از بین ببرد.

سیم زدن

برای باز کردن انسدادهای شدیدتر می توانید از سیم استفاده کنید، برای این کار سیم را به قسمت مسدود شده فشار دهید تا بقایای مانده را تحریک  و آزاد کنید.

سیم زدن توالت

نایلون، سلفون و چسب

برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی، روی دهانه ی توالت فرنگی را با یک نایلون دسته دار بزرگ به صورت دو لا کاملا بپوشانید و اضافه های نایلون را با کاتر برش زده و دور تا دور نایلون اطراف کاسه ی توالت فرنگی را با چسب ۳یا۵ سانتی بپوشانید و چند چسب هم روی نایلون به صورت + بزنید تا هیچ هوایی از توالت داخل و خارج نشود. 

بیشتر بخوانید
نکات مهم خانه داری که همه خانمها باید بدانند - سری 2

 سپس دکمه ی مخزن توالت فرنگی را بزنید. با زدن دکمه نایلون باد می کند، حالا کف دستتان را روی نایلون گذاشته و به پایین فشار دهید و این کار را تکرار کنید تا راه توالت فرنگی باز شود، سپس داخل توالت را با آب بشویید. در صورت باد نکردن نایلون یعنی از قسمتی از آن هوا رد و بدل می شود، پس آن جا را حتما چسب بزنید و یا آن قسمت را باز کنید و با دستمال خشک کنید و باز بچسبانید.این کار را با سلفون نیز می توانید انجام دهید.

جوش شیرین

به عنوان جایگزین مایع ظرفشویی، این محلول کاملاً طبیعی را امتحان کنید. یک فنجان جوش شیرین و دو فنجان سرکه را ترکیب کنید و در توالت بریزید. بگذارید نیم ساعت بماند و  اگر گرفتگی از بین نرفت، ترفندهای دیگر را امتحان کنید. 

جوش شیرین

بطری پلاستیکی

با حذف هرچه بیشتر آب از کاسه توالت فرنگی  شروع کنید. می توانید این کار را با پر کردن مکرر یک ظرف کوچک از آب توالت و ریختن آب در یک سطل انجام دهید. بعد، یک بطری بزرگ پلاستیکی را با آب گرم پر کنید.

انگشت شست خود را روی بالای بطری قرار دهید و بطری را در خروجی پایین توالت قرار دهید. (برای این مرحله دستکش بپوشید.) انگشت شست خود را برداشته و بطری را فشار دهید تا آب داخل آن به لوله بریزد و فشار زیاد انسداد را از بین ببرد.

برس توالت

این ممکن است کمی ناخوشایند به نظر برسد، اما اگر واقعاً ناچار هستید و راه دیگری ندارید، یک برس توالت را داخل لوله بالا و پایین کنیدتا انسداد در مدت زمان کوتاهی رفع شود.

برس توالت

استفاده از اسید

اگر توالت شما با فنر و روش های دیگر باز نشد، از مقداری اسید استفاده کنید. باز کردن لوله ی توالت، مضراتی مانند آسیب دیدن شیر و اتصالات چسب های نشت گیری اطراف توالت، آسیب به ریه ها و پوست، انتشار گازهای اسید در هوا و آسیب به اتصالات لوله های فاضلاب را به همراه دارد پس هنگام استفاده از اسید مراقب باشید. 

بیشتر بخوانید
تمیزکاری خانه با چند روغن گیاهی

پمپ

برای رفع گرفتگی توالت از پمپ، کمک بگیرید. آب را در چاه بریزید و شروع به پمپاژ نمایید. پمپ به سیفون فشار وارد کرده و با هل دادن فاضلاب داخل آن انسداد را برطرف می کند.

پمپاژ توالت

دستگاه فشرده سازی هوا

شما می توانید برای رفع گرفتگی توالت از به سراغ دستگاه فشرده سازی هوا بروید. این دستگاه قابلیت تنظیم فشار را دارد. پس با این دستگاه با فشار زیاد می توان هوای داخل مخزن را تخلیه و انسداد را باز نمود.


رویش مدیا

لینک کوتاه : https://rouiesh.ir/?p=23816

برچسب ها

خبرهای مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب‌ها